Сонячні опіки та діти

Що таке сонячний опік?

Сонячний опік – це червона, болісна шкірна реакція після дії ультрафіолетового (УФ) світла. Шкіра поглинає УФ-сонячне світло від сонця, а також штучні джерела світла, такі як солярій. УФ-промені також можуть завдати невидимої шкоди шкірі. Надмірні сонячні опіки спричиняють зморщування та передчасне старіння шкіри. Вплив сонця також є основною причиною раку шкіри.

Діти часто проводять значну частину дня, граючись на відкритому повітрі на сонці, особливо влітку. Вплив сонця під час повсякденних занять та ігор спричиняє найбільшу шкоду від сонця. Надмірне вплив сонячного світла до 18 років найбільше шкодить шкірі.

УФ-промені найсильніші в літні місяці, коли сонце прямо над головою – зазвичай між 10:00 та 14:00.

Які симптоми сонячного опіку?

 • Почервоніння
 • Набряк шкіри
 • Біль
 • Пухирі
 • Сухість, свербіж і лущення шкіри через 3 – 8 днів після опіку

Більш важкі випадки можуть спричинити:

 • Лихоманка
 • Нудота
 • Озноб
 • Слабкість.

Симптоми сонячного опіку можуть виглядати як інші шкірні захворювання. Завжди звертайтесь до лікаря вашої дитини для діагностики, якщо ви не впевнені.

Перша допомога при сонячних опіках

Якщо ваша дитина отримала сонячний опік, ці поради можуть допомогти Вам і  вашому малюку:

 • Попросіть вашу дитину прийняти прохолодну ванну або прикладіть прохолодні компреси на місце опіку.
 • Нанесіть зволожувальний засіб на водній основі, або навіть гель алоє – але прохолодний.
 • Якщо є волдирі, ні в якому разі їх не проколюйте, так як може потрапити інфекція.
 • Не забувайте про водний баланс – як можна більше дитина повинна пити воду.

Коли варто подзвонити лікарю дитини?

Конкретне лікування сонячних опіків буде визначатися лікарем вашої дитини і може залежати від тяжкості сонячних опіків. В цілому, зателефонуйте лікарю вашої дитини, якщо:

Сонячний опік важкий або з’явилися пухирі;

У вашої дитини є симптоми теплового удару, такі як лихоманка, озноб, нудота, блювота, зневоднення або почуття слабкості.

Запобігання сонячних опіків

Захистіть дитину від сонця, починаючи з народження і продовжуючи протягом усього життя вашої дитини.

Сонцезахисні засоби захищають шкіру від сонячних опіків і відіграють важливу роль у блокуванні проникнення ультрафіолетового (УФ) випромінювання. Ніякий сонцезахисний крем не блокує УФ-випромінювання на 100%.

Терміни, які використовуються на сонцезахисних етикетках, можуть бути заплутаними. Захист, забезпечуваний сонцезахисним кремом, вказується коефіцієнтом захисту від сонця (SPF), вказаним на етикетці продукту. Продукт, що фізично блокує сонце (наприклад, оксид цинку або діоксид титану), називається сонцезахисним. Крем з SPF 15 блокує близько 93% УФ-випромінювання.

Як використовувати сонцезахисні креми:

 • Виберіть сонцезахисний крем для дітей. Перевірте його на зап’ясті вашої дитини перед використанням. Якщо у вашої дитини є подразнення шкіри або очей, виберіть інший бренд.
 • Нанесіть сонцезахисний крем дуже обережно на обличчя, щоб уникнути області навколо очей.
 • Виберіть сонцезахисний крем широкого спектру, який відфільтровує як ультрафіолетові А (UVA), так і ультрафіолетові В (UVB) промені. Дорожчий сонцезахисний крем не завжди означає, що він кращий.
 • Нанесіть сонцезахисні креми на всі відкриті ділянки шкіри.
 • Використовуйте сонцезахисні креми для дітей старше 6 місяців. Неважливо, який тип шкіри або кольору обличчя у вашої дитини, всі вони потребують захисту від УФ-променів. Навіть у темношкірих дітей можуть бути болючі сонячні опіки.
 • Слідкуйте за інгредієнтами, які можуть дратувати шкіру вашої дитини або викликати у неї алергічну реакцію.
 • Нанесіть сонцезахисний крем за 30 хвилин до виходу на сонце, щоб дати йому час на роботу.
 • Сонцезахисні креми слід використовувати не тільки для пляжу, але і, коли дитина грає на відкритому повітрі у дворі або займається спортом.
 • Використовуйте водонепроникний або водостійкий сонцезахисний крем.

«Дві Бджілки» – клініка доказової медицини для дітей

“Що таке доказова медицина, в чому користь моїй дитині?” І ще сім головних питань про Evidence-based Medicine. «Навіщо моїй дитині доказова медицина?» На сьогоднішній день доказова медицина (Evidence-based Medicine) – це золотий стандарт у всьому світі. В чому суть? Лікар, який оглядає вашої дитини, повинен приймати рішення: чи відправити на додаткове обстеження (і чи потрібне воно взагалі), який діагноз, яке

Читати далі »

У чому сенс щеплень від грипу?

 Грип – це 5% від усіх ГРВІ. Чи є сенс робити щеплення? За даними ВООЗ – грип вражає щорічно 4-20% населення (5% -10% дорослих і 20% -30% дітей). Грип, дійсно, зустрічається рідше, ніж інші респіраторні вірусні інфекції (наприклад, риновірусні, аденовірусні, парагрип, РС-вірус). Але протікає грип набагато важче, частіше викликає розвиток ускладнень (серед них – пневмонія, отит, менінгіт, синусит, міозит і

Читати далі »

Що треба брати з собою в подорож з дитиною?

Що треба брати з собою в подорож з дитиною? Подорож з дітьми являє собою цілу науку. Відразу ж у батьків виникає питання “Що ж взяти з собою в дорогу?” Чим годувати дитину, розважати її, що може знадобитися в дорозі… І це далеко не всі завдання, які потрібно вирішити батькам, збираючись подорожувати. Отже внесемо ясність в ці питання і постараємося все

Читати далі »

Все про кліщів і про те, як від них захиститися

Кліщі – Сезон кліщів починається, коли закінчуються заморозки: наприкінці квітня – на початку травня. Найбільш активні кліщі в травні-червні, а також у вересні, але небезпека укусу залишається аж до жовтня. Якщо літо помірно-тепле і дощове, активність кліщів буде вищою, ніж у спекотну посушливу погоду. Цього року через теплу зиму кліщі в середній смузі активізувалися раніше, і перші укуси були помічені

Читати далі »

“Дисбактеріоз” і доказова медицина

“Дисбактеріоз” і доказова медицина Батьки часто чують: “У вашої дитини дисбактеріоз. Треба лікувати! “. А чи треба лікувати насправді? Чи існує такий діагноз взагалі? Чи є доведена ефективність пробіотиків? Що ми знаємо на сьогодні про дисбактеріоз кишківника? Що таке мікрофлора? І чому вона так важлива? Коротко: Всі мікроорганізми, які мешкають на нашому тілі і всередині нашого тіла – мікробіом або

Читати далі »

Сонячні опіки та діти

Що таке сонячний опік? Сонячний опік – це червона, болісна шкірна реакція після дії ультрафіолетового (УФ) світла. Шкіра поглинає УФ-сонячне світло від сонця, а також штучні джерела світла, такі як солярій. УФ-промені також можуть завдати невидимої шкоди шкірі. Надмірні сонячні опіки спричиняють зморщування та передчасне старіння шкіри. Вплив сонця також є основною причиною раку шкіри. Діти часто проводять значну частину

Читати далі »

Терміновий виклик лікаря